Сторона захисту Яни Дугарь, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, передали в Офіс генпрокурора нові докази непричетності своєї підзахисної до злочину, заявив адвокат Микола Оріховський. Разом з доказами передали клопотання про закриття справи проти Яни Дугарь.
"Ми подали клопотання на ім'я заступника генерального прокурора Віктора Чумака, тому що саме за його рішенням слідству було надано ще час перевіряти докази алібі, в тому числі, Яни Дугарь, які надавалися стороною захисту", - повідомив Оріховський.
Адвокат додав, що у грудні минулого року Дугарь за ініціативою захисників перевірили на поліграфі.
"Отримані результати дозволяють зробити висновок, що свідоцтва Дугарь про те, що вона не здійснювала будь-яке стеження за пересуванням Павла Шеремета, відповідають змісту слідів в її пам'яті. 99,9%, що вона не обговорювала з Андрієм Антоненком підготовку і здійснення вбивства Павла Шеремета", - зазначив Оріховський.
Він також додав, що п'ять свідків під час допиту стороною захисту під час судового засідання, підтвердили алібі Дугарь. Такий допит провели з дозволу суді Печерського райсуду Києва. Також сторона захисту сумнівається у висновках експертиз, проведених в рамках слідства.
"Зріст Яни Дугарь істотно відрізняється від зросту тієї дівчини, яка зафіксована на тих відео в липні 2016 року і яку називають "розвідницею", - підкреслив Оріховський.
5 лютого Печерський районний суд Києва продовжив Яні Дугарь нічний домашній арешт до 4 квітня.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.
Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Суд відправив Дугарь під домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності".