Адвокат агента НАБУ Шевченка про поспішну апеляцію прокуратури: влада намагається закрити його будь-яку ціну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Адвокат агента НАБУ Шевченка про поспішну апеляцію прокуратури: влада намагається закрити його будь-яку ціну Прокуратура наполягає на безальтернативного змісті Шевченко під вартою © Євген Шевченко / facebook
Суд призначив засідання для розгляду апеляції прокуратури, не дочекавшись апеляційної скарги захисту підозрюваного.

Апеляційну скаргу прокуратури на рішення Печерського суду про арешт агента НАБУ Євгенія Шевченко з правом звільнення під заставу суд планує розглянути вже в середу, 31 березня - на наступний день після його звільнення з-під варти. Прокуратура наполягає на безальтернативного змісті підозрюваного під вартою.

Адвокат Тарас Безпалий, який захищає агента НАБУ в суді, розцінює поспішне призначення розгляду апеляції як спробу влади відправити Шевченка в СІЗО за будь-яку ціну.

«З огляду на те, що завтра буде розглядатися скарга прокурора, я вважаю, це певний лакмус, коли влада намагається закрити Шевченка за будь-яку ціну», - заявив Тарас Безпалий у коментарі ZN.UA ввечері у вівторок, 30 березня.

За словами адвоката, це перший випадок у його практиці, коли засідання для розгляду апеляційної скарги призначають у такі короткі терміни.

«Мій колега Богдан Яворський подав у понеділок апеляційну скаргу. Завтра я збирався подавати апеляційну скаргу. Яким чином суд міг призначити засідання до подачі скарги адвокатом? Це нонсенс», - додав Тарас Безпалий.

Адвокат звернув увагу на той факт, що про майбутнє засідання його не повідомили в установленому порядку, і він дізнався про дату розгляду скарги прокурора від колеги. У зв'язку з цим Безпалий допустив, що 31 березня засідання не відбудеться.

«Мене офіційно не повідомили, не викликали в суд. Ми не ознайомилися з апеляційною скаргою прокурора. Нам варто ознайомитися, сформувати позицію, написати заперечення», - пояснив адвокат.

Євген Шевченко вийшов з СІЗО 30 березня після внесення 5 млн гривень застави. Шевченко зобов'язали носити електронний браслет і обмежили в пересуванні Києвом.

За даними наших джерел, у Служби безпеки України немає претензій до Шевченка щодо теми ПВК ексдепутата Семена Семенченка, основна частина обвинувачення стосується контрабанди російських озброєнь і запчастин в Україну.

24 березня в СБУ повідомили про викриття так званої приватної військової компанії, її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, зокрема проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. У справі фігурують колишній народний депутат Семен Семенченко ( «Самопоміч») і Євген Шевченко.

За версією спецслужби, Семенченко був фактично організатором, керівником і безпосередньо укладав трудові контракти та договори, йому оголошено підозру за ч.3 ст.260 КК (створення не передбачених законом воєнізованих і збройних формуванні). А Шевченко, забезпечував пошук каналів фінансування і поставок амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, його підозрюють за ч.2 ст.260.

Сам Шевченко заявляв, що не має відношення до охоронної компанії, яку створив Семенченко. Він розповів, що планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані, яка мала охороняти об'єкти і супроводжувати конвої за контрактами Державного департаменту США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі