В Україні основу бюджету складають податки великого бізнесу (що впали по дорозі в офшори) та митні надходження (огризки від працюючих схем). Податкові платежі малого бізнесу становлять не більше 4-5% зведеного бюджету. Але на питання "Чи повинні всі платити податки?" 68,2% респондентів відповіли ствердно з почуття патріотизму, а 17,3% - ні, тому що все одно розкрадуть.
Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення DT.UA.
"Ясно одне: якби 68% громадян країни заплатили податки, а 70% пасивного населення проявили громадянську активність, контролюючи їх використання, то не довелося б носити конверти ні лікарям, ні вчителям "тому що у них такі маленькі зарплати", - пишуть Юлія Мостова та Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA. - Дивись і дороги стали б краще не тільки на округах лояльних до влади депутатів-мажоритарників, і пару тисяч садків відкрилося б, і валізки у "швидких" наповнилися б, і не так би вже хотілося їхати з цієї країни". Але багато з нас як і раніше прагнуть забрати ВСЕ зароблене в будинок, наспівуючи при цьому неформальний гімн "Одна калина за вікном, одна родина за столом, одна стежина, щоб додому йшла сама...""
Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової та Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".