Нововідкрита бронзова плита бронзової доби, яка була знайдена у Франції, ймовірно, є найдавнішою тривимірною картою місцевості в Європі, повідомляє ВВС. Вік плити оцінюється в 4000 років.
Спочатку плиту знайшли в 1900 році, а потім повторно відкрили в 2014. На думку вчених, на неї нанесена карта місцевості в Бретані.
Фрагмент каменю, відомий як плита Сен-Белек, датується ранньою бронзовою добою, між 1900 і 1650 роками до нашої ери. У 1900 році під час розкопок доісторичного могильника в Фіністері його виявив місцевий археолог Поль дю Шательє. Але про знахідку забули більш ніж на 100 років, вона зберігалася в замку дю Шательє. У 2014 році плиту знову знайшли в підвалі будівлі.
Після аналізу малюнка, нанесеного на камінь, дослідники прийшли до висновку, що він являє собою карту. «Присутність повторюваних мотивів, об'єднаних лініями» показує, що це район Фіністер.
За словами вчених, поглиблення являють собою тривимірне зображення долини річки Одет, а кілька ліній уособлюють річкову мережу регіону. Геолокація показала, що зображення на камені повторює область річки майже з 80% точністю.
Дослідники відзначають, що на даний момент відомо про декілька кам'яних карт, знайдених по всьому світу. Разом з тим, ця знахідка стала першою картою, для якої вдалося ідентифікувати зображену місцевість.
На думку вчених, карта була спробою позначити володіння територією принцом або королем того часу. Вона також становить інтерес для дослідників, оскільки відображає географічні знання тих часів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи виявили на датському острові Фюн унікальний бронзовий меч, який датується бронзовою добою. Церемоніальний меч виготовили приблизно три тисячі років тому.