Вчені з університетів Фліндерса і Гріффіта виявили в Австралії рідкісний артефакт, вік якого становить 5300-3800 тисячі років. За словами дослідників, вістря було виготовлено з кістки кенгуру або валлабі і може пролити світло на життя древніх австралійців, повідомляє «Новое время».
Вчені вважають, що вістря використовувалося для проколювання м'яких матеріалів, таких як плащ з хутра опосума, або ж використовувалося на полюванні. Знахідка є унікальною, оскільки в Австралії, як правило, переважали знаряддя з каменю або уламки мушель, які знаходили на поверхні, а не закопаними в землю.
Незважаючи на те, що кістяні знаряддя виявляються археологами рідко, існує багата і глибока історія їхнього використання корінними народами. Найстарішому відомому артефакту, знайденому на території Австралії, 46000 років. У той же час етнографічні звіти нащадків племені Яралді в Південній Австралії вказують на те, що кістяні знаряддя використовувалися лише кілька поколінь тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вченим вперше за 60 років вдалося виявити в печерах Мертвого моря зразок Кумранських рукописів. Крім того, дослідники виявили мумію дитини і кошик, вік яких становить кілька тисяч років.