У ході дослідження вчений спробував зрозуміти, чому розходяться дані, надані супутниками і австралійськими наземними станціями спостереження GPS і інформація на гравітометричних картах, отриманих за допомогою зондів GRACE під час вивчення структури австралійських надр.
У ході подальших досліджень учений з'ясував, що під час настання зими в Південній півкулі Австралія зміщується приблизно на міліметр. При цьому північно-західна частина материка занурюється в океанські води і надра землі на 2-3 міліметра, а південно-східна частина континенту, навпаки, піднімається. Щоб зрозуміти причину всіх цих явищ, вчений проаналізував інформацію з 14 різних станцій стеження GPS, розташованих в Австралії, а також дані, надіслані гравітометричними супутниками NASA.
Причиною цього є настання зими в Європі, яка знаходиться на зворотному по відношенню до Австралії стороні Землі. У холодну пору року Європу покриває величезна кількість снігу і льоду, а влітку ця вода потрапляє в Світовий океан. Величезний вага сніжної і льодової маси надає неймовірний тиск на розташовані під ними земні породи, що веде до зміни центру маси Землі. Таке зміщення "відтягує" Австралію на північний захід, а також змушує її занурюватися всередину. Коли в Європі настає літо, Австралія повертається в "вихідне" положення.
На думку вченого подібна поведінка характерна і для інших континентів, але на прикладі Австралії його можна спостерігати найкраще.
Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.