Австралійський континент був колонізований близько 50 тисяч років назад людьми, які прибули на човнах з Південно-Східної Азії через Папуа - Нову Гвінею. Вважалося, що ранні аборигени вважали за краще жити в прибережних районах і уникали пустельних областей протягом приблизно 10 тисяч років. Однак результати розкопок стародавнього поселення, званого Warratyi Rock Shelter і датованого плейстоценом, показали, що люди жили в цих регіонах уже 49 тисяч років тому.
У ході дослідження вченим вдалося дізнатися деякі подробиці про діяльність аборигенів. За словами вчених, деякі з них створювали технологічні пристосування, які були характерні для більш пізніх культур. Про це свідчать виявлені кістяні інструменти, знаряддя з рукоятками, а також артефакти зі слідами застосування червоної вохри та інших пігментів.
Вчені вважають, що мисливська діяльність аборигенів, які освоїли посушливі області Австралії, призвела до вимирання таких представників великої фауни Австралії, як діпротодон і гігантські нелітаючі птахи Genyornis newtoni. На це вказують знайдені поряд із знаряддями праці кістки тварин.
Раніше в цьому році археологи виявили невідомий раніше вид давніх людей. Знайдений вид отримав назву Homo naledi - від слова "зірка" місцевою мовою сесото. Мозок Homo naledi був розміром з великий апельсин, вони мали струнке тіло, плечі, схожі на плечі сучасних мавп, і ноги, які нагадують за будовою ногу сучасної людини. Зріст Homo naledi становив приблизно 150 сантиметрів, а вага – приблизно 45 кілограм.