В околицях містечка Кармел, де живуть Вебери, розташовується п'ять гольф-клубів, які безпосередньо примикають до тихоокеанського узбережжя і берегів річки Кармел. У 2016 році 16-річна Алекс Вебер пірнала у воду біля узбережжя і помітила, що дно в цьому місці всіяне м'ячиками для гольфу. Вебер та її батько фрідайвери, вони стали збирати м'чики і складати їх у себе в гаражі, а коли їх назбиралося кілька десятків тисяч, Алекс написала лист стенфордському біологу і фахівцю з пластику Метью Савоку, запросивши його подивитися на колекцію.
Після цього фрідайвери і вчений почали спільно занурюватися в океан і збирати м'ячики, навантажуючи каяки. За один раз їм вдавалося зібрати від 500 до п'яти тисяч м'ячиків. За два роки і за допомогою екологічних організацій, які підключили Вебери, з Тихого океану дістали 50681 м'ячик, або приблизно 2,5 тонни, особисто автори статті витягли з води 39602 м'ячика.
У статті, яку написали Вебери, зазначається, що сучасні м'ячики для гольфу виготовляються з поліуретанового еластомеру і синтетичного каучуку з добавками оксиду цинку, акрилату цинку і бензоїлпероксиду. Оксид і акрилат цинку вкрай токсичні в морському середовищі, тому автори статті вважають, що поступове руйнування м'ячиків може призводити до забруднення води не тільки микропластиком, але і цими сполуками. Згідно з підрахунками дайверів, в навколишнє середовище і в кінцевому підсумку в океан можуть потрапляти від 62 до 186 тисяч м'ячиків загальною масою від 3,14 до 9,42 тонни.
Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.