Японські біологи вперше виростили печінку зі стовбурових клітин

Поділитися
Японські біологи вперше виростили печінку зі стовбурових клітин
Японські біологи зробили великий крок на шляху до створення штучної печінки, навчившись перетворювати перепрограммированные стовбурові клітини поодинокі гепатоцити, основні клітини печінки.

Японські біологи створили методику, яка дозволяє вирощувати повноцінні "заготовки" печінки із перепрограмованих стовбурових клітин і пересаджувати їх в тіло миші або людини, що дозволить у найближчому майбутньому відновлювати ці органи при пошкодженні і хворобах, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

У червні 2012 року японські біологи під керівництвом Хідекі Танигути з університету Йокогами (Японія) зробили великий крок на шляху до створення штучної печінки, навчившись перетворювати перепрограмовані стовбурові клітини (iPS) у поодинокі гепатоцити, основні клітини печінки.

У своїй новій роботі Танігуті і його колеги створили "заготовки" печінки, успішно пересадили їх у тіло миші і перетворили їх на схожий орган. Для цього вчені простежили за тим, що відбувається при розвитку печінки в зародку людини і відтворили ці умови в чашці Петрі з майбутніми гепатоцитами. Зокрема, вони додали в культуру особливі клітини зі стінок судин пуповини, а також клітини-"заготовки" для стінок майбутніх судин печінки.

Через 48 годин ці культури кардинально змінилися - вони стиснулися до невеликих грудочок, які нагадували прообраз печінки в зародку. Схожість була не тільки ззовні - у цих "бутонах", як їх охрестили біологи, були активні ті гени, які зазвичай зв'язуються з роботою гепатоцитів.

Для перевірки її життєздатності вчені пересадили "бутони" під шкіру мишей з відключеною імунною системою і простежили за їх зростанням. На другу добу після імплантації заготовка "підключилася" до кровоносної системи організма-господаря і почала рости. Через два місяці вчені отримали повноцінний орган, який виконує всі функції печінки.

За словами Танігуті і його колег, штучна печінка зберігала стабільність і не була схильна до мутацій протягом кількох місяців експерименту. Даний факт, як вважають біологи, дозволяє почати роботу над адаптацією цієї методики вирощування печінки для людей. !zn

Читайте також:

Вчені клонували стовбурові клітини

Біологи перетворили стовбурові клітини в яйцеклітини

Вчені відкрили новий тип стовбурових клітин

Вчені виростили частину серця зі стовбурових клітин

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі