Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус заявив про те, що поширення штамів коронавірусу «Омікрон» та «Дельта» може призвести до стрімкого зростання кількості заражень. Його словами наводяться на сайті ВООЗ.
«Наразі «Дельта» та «Омікрон» є подвійною загрозою, яка збільшує кількість випадків захворювання до рекордних цифр, що знову призводить до різкого збільшення кількості госпіталізацій та смертей. Я дуже стурбований тим, що «Омікрон», більш заразний, циркулює одночасно з «Дельтою», призведе до цунамі випадків захворювання. Це чинить і буде чинити величезний тиск на виснажених працівників охорони здоров'я та системи охорони здоров'я, які знаходяться на межі краху, і знову руйнує життя та засоби для існування», - заявив Гебрейєсус.
Він додав, що навантаження на системи охорони здоров'я зростає не лише через нові випадки захворювання, а й через те, що самі медики заражаються. Крім того, за його словами, люди, які не пройшли вакцинацію, набагато більше схильні до зараження, ніж ті, хто щеплення отримав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені припустили, що поширення "Омікрону" може захистити людство від "Дельти", оскільки зараження новою мутацією посилює імунітет до старого варіанту. Разом з тим дослідження охоплювало лише невелику групу людей і не було рецензовано.
Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не лише для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати на Україну, читайте у статті Віктора Гавури « COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України » в ZN.UA.