Виявлена гігантська планета, що "танцює" з кількома зірками

Поділитися
Виявлена  гігантська планета, що "танцює" з кількома зірками Планета гравітаційно пов'язана з двома зірками © Lenta.ru
Планетарна система розташовується на відстані 127,2 світлових років від Землі.

Група астрономів з Інституту Карнегі, виявила одну з найбільш незвичайних планетарних систем. До її складу входить гігантська планета, маса якої перевершує масу Юпітера приблизно у вісім разів, і дві зірки. Про це повідомляється на сайті Інституту Карнегі.

Планета вперше була виявлена в 2011 році. Вона обертається навколо зірки HD 7449 і привернула увагу астрономів наявністю однієї з найдивніших орбіт з усіх, які коли-небудь були виявлені. Дивна поведінка планети підказала вченим, що в системі може розташовуватися ще одне небесне тіло. Дослідникам належало з'ясувати, чи є це тіло планетою або зіркою.

Задіявши набір оптичних інструментів Magellan adaptive optics Магелланових телескопів, астрономи виявили, що в системі присутня ще одна зірка – червоний карлик, маса якого становить всього 20% від сонячної. Крім того, вчені з'ясували, що зірка знаходиться на дуже близькій відстані до HD 7449. Відстань між зірками склала всього 18 астрономічних одиниць. Для порівняння, Нептун знаходиться на відстані 30 астрономічних одиниць від Сонця.

До недавнього часу астрономи вважали, що в подвійній зоряній системі не можуть існувати планети. Але за останні кілька років вченим вдалося знайти кілька подібних систем. Разом з тим, виявлена система є найбільш незвичайною, оскільки складається зі схожої на Сонце зірки, карлика і газового гіганта, які зосереджені в межах 20 астрономічних одиниць. На думку дослідників, карлик і планета гравітаційно пов'язані протягом декількох мільйонів років.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета володіє масою, близькою до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі