Американські астрономи зафіксували, як велика скельна планета руйнується, рухаючись по спіральній орбіті навколо зірки,що знищує її - білого карлика, повідомляється в журналі Nature.
"Нашому погляду відкрилося те, що ще не бачив ні одна людина - як знищується сонячна система", - сказав один з авторів статті Ендрю Вандерберг (Andrew Vanderburg).
Перші результати астрономам надав космічний телескоп Kepler: під час його другої місії (K2) виявилося регулярне падіння світності зірки раз на 4,5 години - тобто, якийсь великий об'єкт знаходиться на відстані приблизно 830 тисяч км від своєї зірки (білого карлика). Сам білий карлик знаходиться в сузір'ї Діви, приблизно в 570 світлових роках від нашої планети.
Після отримання додаткової інформації з інших телескопів астрономи знайшли сліди інших уламків, які рухаються по близьких орбітах. Найбільший об'єкт змушував зірку "втрачати" до 40% світності.
Дослідники вважають, що орбіта одній з планет стала нестабільною, вона посунулася ближче до своєї зірки і почала розпадатися. В майбутньому фрагменти чекає остаточний розпад: їх випаровує випромінювання білого карлика, а сила гравітації розриває їх на більш дрібні уламки. Через один мільйон років від твердих фрагментів залишиться лише тонкий металевий шар на поверхні білого карлика.
Раніше телескоп "Хаббл" зняв "прощання" вмираючої зірки.