Витік на МКС припинився, але NASA все одно відмінило «космічні прогулянки» астронавтів

Поділитися
Витік на МКС припинився, але NASA все одно відмінило «космічні прогулянки» астронавтів На російському сегменті МКС знову стався витік © NASA
Агентство закликало екіпаж станції "бути насторожі".

Витік охолоджуючої рідини, який зафіксували на російському сегменті МКС 11 жовтня, схоже, припинився через два дні, повідомляє Live Science з посиланням на заяву NASA. В агентстві стверджують, що цей витік аміаку «ніколи не загрожував» екіпажу МКС.

Разом з тим, NASA відмінило «космічні прогулянки» астронавтів, які були заплановані на 12 та 20 жовтня, на час, поки інженери агентства продовжують перевіряти станцію. Аміак настільки токсичний, що при виході у відкритий космос поблизу цієї речовини необхідно передбачити додаткові запобіжні заходи.

Токсичні пластівці аміаку помітили такими, що вилітають з російського модуля «Наука». Першими сліди можливого витоку помітили у Центрі управління польотом у Х'юстоні під час трансляції з МКС.

Астронавт NASA Ясмін Могбелі, яка знаходиться на борту станції, підтвердила витік із резервного радіатора модуля «Наука». Вона побачила пластівці аміаку, подивившись на «Науку» крізь вікна бані станції.

У NASA заявили, що витік резервного радіатора «не вплинув ні на екіпаж, ні на роботу космічної станції», і що основний радіатор «Науки» продовжує працювати нормально. При цьому там зазначили, що причини виникнення витоку все ще розслідуються.

У "Роскосмосі" також підтвердили проблеми на "Науці", але заявили, що температура в модулі залишається "комфортною".

Це вже третій витік охолодної рідини на російському сегменті МКС, що стався менш ніж за рік. Так, 14 грудня минулого року витік рідини, що охолоджує, зафіксували на «Союзі», який був пристикований до МКС.

Пізнішеросійські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що температура в «Союзі» піднялася до 50 градусів Цельсія. У "Роскомосі" це заперечували, оцінюючи температуру корабля в 30 градусів за Цельсієм.

Через цей витік "Роскосмос" переніс повернення на Землю екіпажу пошкодженого корабля, він повернувся додому не в березні, як планувалося, а у вересні.

11 лютого витік зафіксували ще на одному російському кораблі, цього разу «Прогрєсі». Тоді "Роскосмос" пояснив її появу "зовнішнім впливом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі