NASA на короткий час втратило зв'язок із МКС, довелося користуватися російським обладнанням

Поділитися
NASA на короткий час втратило зв'язок із МКС, довелося користуватися російським обладнанням NASA на якийсь час втратило зв'язок із МКС © Популярная механика
Збій стався через відключення електроенергії.

Відключення світла в будівлі NASA у Х'юстоні призвело до того, що центр управління польотами (ЦУП) втратив зв'язок з Міжнародною космічною станцією. Це змусило агентство покладатись на резервне обладнання, повідомляє The Guardian.

Це відключення означало, що ЦУП втратив керування, телеметрію та голосовий зв'язок зі станцією на орбіті Землі. Світло відключили через проведення робіт із модернізації будівлі.

Екіпажу МКС повідомили про проблему за допомогою російських систем зв'язку через 20 хвилин після виникнення несправності.

Менеджер програми космічної станції Джоел Монтальбано заявив про те, що ні екіпаж, ні сама станція не були у небезпеці. Резервні системи управління змогли відновити нормальний зв'язок упродовж 90 хвилин.

«Ми знали, що будуть проводитись роботи, і в рамках підготовки до них у нас є резервна система управління та контролю, яку ми будемо використовувати, якщо нам доведеться закрити центр для надзвичайних погодних умов, що особливо важливо під час сезону ураганів», — додав Монтальбано.

За його словами, NASA вперше використало ці резервні системи контролю. Резервний центр управління знаходиться за кілька кілометрів від Х'юстона. Він був створений на випадок стихійного лиха, наприклад, ураганів. Але під час нинішньої поломки диспетчери залишалися в основному центрі, оскільки системи освітлення та кондиціювання все ще працювали.

Через війну, яку розпочала Росія в Україні, відносини між країною-агресоркою та США напружені. Разом з тим вони змушені продовжувати співпрацю на МКС, незважаючи на заяви РФ про те, що вона залишить проєкт.

Країна-агресорка також заявляє про плани будівництва власної орбітальної станції. Так, у 2020 році російська ракетно-космічна корпорація «Енергія» передбачала лавиноподібний вихід МКС з ладу після 2025 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі