Міжнародна група вчених провела експеримент, в рамках якого змогла успішно «поговорити» зі сплячими людьми, вторгаючись в їхні сни. Але, як зазначає «Популярная механика», працює такий механізм тільки в рідкісному стані усвідомленого сну.
«Ми виявили, що люди, що знаходяться у фазі швидкого сну, можуть взаємодіяти з експериментатором і спілкуватися в режимі реального часу. Ми також показали, що ті, хто сплять, здатні розуміти питання, брати участь в операціях з робочою пам'яттю і давати відповіді», - пишуть дослідники.
Усвідомлений сон - це стан, в якому людина розуміє, що спить. Іноді вона може контролювати хід сну, змінюючи оточення або персонажів.
Тепер же дослідники з чотирьох університетів незалежно один від одного намагалися поспілкуватися зі сплячими людьми. Зробити це важко навіть з тими, хто часто перебуває в стані усвідомленого сну, тому вчені вирішили об'єднати результати в одну статтю.
У статті йдеться про те, що деякі учасники могли відповідати на запитання на кшталт «так» або «ні», розрізняти звуки під час сну і навіть провести елементарні обчислення. Замість того, щоб говорити, ті, хто спав, давали відповіді рухом очей або мімікою.
Прокинувшись, один учасник описав повідомлення від експериментаторів; «Як оповідача фільму». Іншому снилося, що вони знаходяться в кімнаті з мерехтливим світлом, і він сказав: «Я впізнав в цьому код азбуки Морзе».
Варто відзначити, що відповісти на питання вчених змогли лише 40% добровольців. Більш того, половина відповідей була неправильною або занадто незв'язною для оцінки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Стенфордського і Каліфорнійського університетів запропонували нове пояснення того, навіщо потрібні сновидіння. На їхню думку, яскраві образи стимулюють нейрони зорової кори, захищаючи її від швидкої «перебудови» для виконання інших функцій.