Вчені зі Стенфордського і Каліфорнійського університетів запропонували нове пояснення того, навіщо потрібні сновидіння. На їхню думку, яскраві образи стимулюють нейрони зорової кори, захищаючи її від швидкої «перебудови» для виконання інших функцій, повідомляє Naked science.
Вчені вважають, що ключовою деталлю сновидінь є сам факт збудження нейронів зорової кори, завдяки яким люди бачать яскраві картинки і сцени. Стимуляція цих клітин зберігає цілісність зв'язків між ними, захищаючи зорову кору від швидкої деградації при відсутності зовнішніх стимулів.
Людський мозок володіє високою пластичністю. Зв'язки між нейронами постійно оновлюються, видаляються і замінюються. Якщо деякі відділи мозку не використовуються за звичайним призначенням, вони можуть бути «перепрошиті» для інших завдань.
Вчені вважають, що для зорової кори перерва навіть в кілька годин може бути небезпечною. Позбавлені зовнішніх стимулів під час сну, її нейрони можуть почати «захоплюватися» іншими сигналами, тому сновидіння захищають їх, займаючи додаткової «роботою».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше ізраїльські вчені заявили про те, що мозок людини оберігає її від усвідомлення власної смертності. Робить він це, класифікуючи смерть як нещасний випадок, який може статися тільки з іншими людьми.