Бетельгейзе є червоним надгігантом, який розташовується в сузір'ї Оріона. Це одна з найбільших зірок, відомих астрономам, за різними оцінками, її діаметр можна порівняти з орбітою Марса або Юпітера. При цьому вона 13-17 разів важча за Сонце, а її розмір весь час зменшується: за останні кілька десятиліть діаметр Бетельгейзе зменшився на 20%.
Тепер же вчені за допомогою комп'ютерного моделювання уточнили швидкість обертання зірки і встановили, що вона веде себе не як звичайний надгігант. Як правило, збільшуючись у діаметрі, такі зірки сповільнюють обертання (як фігурист, розводячи руки). Бетельгейзе ж здійснює оберти навколо своєї осі раз у 150 швидше, ніж повинен – зовнішні шари зірки рухаються на вражаючій швидкості до 15 км/с.
Пояснити таку поведінку Бетельгейзе вчені не можуть, але припускають, що вона стала наслідком поглинання зірки-сусідки розмірами з Сонце. Колись вона знаходилась поблизу від Бетельгейзе, але була поглинута нею в процесі росту і разом зі своєю речовиною передала надгіганту і свій імпульс. Якщо це так, то це поглинання повинно було супроводжуватися викидом частини речовини. Розрахунки дозволили приблизно оцінити швидкість і час цього викиду – і розрахувати, де ця речовина може перебувати зараз. Подальші дослідження дозволили виявити хмару з відповідними параметрами на знімках зірки, зроблених у 2012 році.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.