Вчені заявили про те, що хронічний стрес призводить до змін у структурі та пошкодження нервових клітин у мозку. Особливо це стосується мигдалеподібного тіла – центру емоцій і пошуку зовнішніх загроз. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.
Висновки вчених зроблені на основі спостереження за поведінкою кількох десятків лабораторних мишей, які поміщалися в спеціальні камери з обмеженим доступом кисню і без можливості рухатися. Подібні "ув'язнення" призводять до розвитку стресу у мишей, що проявляється в підвищенні їхньої асоціальності, втрати ініціативи та схильності до пошуку нових відчуттів, а також до ряду інших наслідків.
Виявилося, що подібна поведінка є наслідком скорочення площі і довжини нервових закінчень у зіркоподібних нейронів у середній частини мигдалеподібного тіла. Це призводить до того, що мигдалеподібне тіло втрачає здатність адаптуватися до нових ситуацій і "застряє" у депресивному стані, в якому воно опинилося під дією стресу.
Ці наслідки вчені змогли зупинити за допомогою експериментального антидепресанту, який ще не увійшов у медичну практику.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.