Вчені з США та Японії виявили в метеоритах пребіотичну органічну молекулу - гексаметилентетрамін. Відкриття є підтвердженням гіпотези про те, що ця молекула може бути ключовою в утворенні органічних сполук в космосі, повідомляє Naked science.
Дослідники знаходять органічні сполуки в метеоритах вже давно, але перед ними стоїть ще багато загадок, присвячених хімії життя. Наприклад, не цілком зрозуміло, коли, де і як органічні молекули утворилися абіотичним шляхом. Ключовою молекулою для вирішення цієї проблеми можна назвати гексаметилентетрамін - поліциклічний амін.
Експериментальні моделі показали, що поєднання води, аміаку та метанолу при впливі фотохімічних і теплових умов, які звичайні для позаземних середовищ, призводить до утворення ряду органічних сполук. Найпоширеніший з них - якраз гексаметилентетрамін. Вчені припускали, що ця молекула повинна міститися в космічному льоді, який багатий метанолом. Однак, фактичного підтвердження наявності гексаметилентетраміну в позаземному середовищі не було.
Тепер же вчені заявили про те, що знайшли гексаметилентетрамін в метеоритах, багатих вуглецем. У ході дослідження вони вивчили три хондрити, застосувавши до них розроблений метод вилучення гексаметилентетраміну з мінімальною деградацією. Виявилося, що молекула і її похідні присутні у всіх трьох зразках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група вчених запропонувала нову версію появи алмазів і графіту всередині метеоритів. На їхню думку, такі небесні тіла могли сформуватися в результаті зіткнення планетезималей.