Міжнародна група вчених запропонувала нову версію появи алмазів і графіту всередині метеоритів. На їхню думку, такі небесні тіла могли сформуватися в результаті зіткнення планетезималей, повідомляє Naked science.
Сонячна система з'явилася в результаті стиснення газопилового диска 4,7 мільярда років тому. На думку вчених, на початку її існування навколо Сонця оберталося набагато більше планет, ніж сьогодні. Але частина з них розбилася в результаті зіткнення один з одним.
На думку дослідників, в поясі астероїдів сьогодні обертається приблизно 10 мільярдів невеликих небесних тіл, які залишилися з часів формування Сонячної системи. Щоб поліпшити розуміння її історії, вчені провели дослідження рідкісного типу кам'яних метеоритів - урейлитів, мінералогічний склад яких сильно відрізняється від складу інших кам'яних метеоритів. Зокрема, в урейлитах присутня велика кількість вуглецю, в тому числі у вигляді графіту і наноалмазів.
Походження подібних метеоритів невідоме. Виявлені в них алмази, як вважають вчені, не могли з'явитися в результаті удару небесного тіла об поверхню Землі. Вважалося, що алмази з'явилися в урейлитах так само, як вони з'являються в надрах нашої планети. Тобто, під впливом тиску, який можливий всередині Марса, Меркурія або Землі.
У ході нового дослідження вчені вивчили зразки урейлитів з Судану і Марокко. Алмази в них виявилися найбільшими зі знайдених в урейлитах - розміри їх складали до сотні мікрометрів. Крім того, в цих метеоритах виявили численні гнізда алмазів нанометрового розміру і нанографіт.
Ще вчені знайшли в них шари модифікації алмазів, яка виникає лише при раптовому і дуже високому тиску, а також мінерали, що мають ознаки ударного впливу. Таким чином, автори роботи показали, що ці метеорити можуть бути фрагментами небесного тіла, яке розбилося в результаті зіткнення з малою планетою або астероїдом. Тобто вони сформувалися не в процесі високого тиску всередині великих планет, а під впливом удару одна об одну планетезималей - небесних тіл, з яких формуються планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше японські астрономи заявили про виявлення нового найбільшого ударного кратера в Сонячній системі. Він розташовується на супутнику Юпітера Ганімеді і набагато більший за нинішнього рекордсмена - Рівнину Утопія на Марсі, діаметр якої становить 3800 кілометрів.