Вчені знайшли в бурштині тихоходку віком 16 мільйонів років

Поділитися
Вчені знайшли в бурштині тихоходку віком 16 мільйонів років Вік тихоходки оцінюється в 16 мільйонів років © Naked Science
Дослідники виявили новий вид «водних ведмедів».

Команда вчених під керівництвом Марка Мапало з Технологічного інституту в Нью-Джерсі заявила про виявлення тихоходки віком 16 мільйонів років. Вона знаходилась у шматочку бурштину, знайденому в Домініканській республіці, повідомляє Naked science.

Відзначається, що тихоходка належить до нового виду Paradoryphoribius chronocaribbeus, це перший викопний представник цього сімейства, який жив в кайнозої. Довжина тіла тихоходки становила всього 600 мікрометрів.

«Складність полягала в тому, що цей зразок бурштину виявився занадто малим для вивчення під мікроскопом, тому нам потрібно спеціальне обладнання, щоб детально розглянути скам'янілість», - заявив Мапа.

Візуалізувати тихоходку вчені змогли завдяки кутикулі, якою покрито все тіло тварини. Вона складається з хітину. За словами дослідників, зовні тварина нагадувало сучасних тихоходок, але вони помітили унікальну організацію передньої кишки.

«На перший погляд здається, що в тілі тихоходок не відбулося ніяких змін. Однак ми побачили ознаки, що не спостерігаються у поширених видів. Це допомагає зрозуміти, які зміни в організмі відбулися за мільйони років», - заявили вчені.

До цього дослідникам вдалося виявити лише дві скам'янілості представників цієї групи. Першою з них була Beorn leggi - викопна тихоходки віком 78 мільйонів років, виявлена в бурштині з Канади і описана ще в 1964 році. Другою - Milnesium swolenskyi, що збереглася в бурштині з Нью-Джерсі, яку віднесли до верхньої крейди (приблизно на 14 мільйонів років старша за Beorn leggi).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Копенгагенського університету заявили про те, що їм вдалося знайти «слабке місце» у тихоходок, який вважаються найвитривалішими істотами на Землі. Виявилося, що ці мініатюрні створення бояться тривалого впливу високих температур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі