Американські вчені виявили в бірманському бурштині новий рід і вид довгоносий жуків, вік якого оцінюється в 99 мільйонів років. Він уже отримав назву Rhamphophorus legalovii, повідомляє N+1.
За словами вчених, довжина комахи становить 5,5 міліметра, майже половина з яких припадає на подовжену головотрубку. Дослідники віднесли його до сімейства довгоносикоподбіних, представники якого живуть на Землі і зараз. Багато сучасних видів віддають перевагу пилку араукарій, зокрема з роду агатіс. Дослідження показують, що бірманський бурштин, швидше за все, сформувався як раз з смоли агатісу.
Родова назва нового жука перекладається як «той, що несе дзьоб», а видова дана на честь палеоентомолога Андрія Олександровича Легалова - фахівця з викопних довгоносиків.
За словами дослідників, до цього моменту не вдавалося знайти довгоносикоподібних з такою величезною головотрубкою. Знайдений жук був самцем, тому вчені припускають, що довга головотрубка була тільки у самців цього виду, з її допомогою вони боролися за самок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вченим вдалося знайти в бурштині жука-запилювачі віком 98 мільйонів років. У шматочку бурштину збереглися і частинки пилку, пов'язані з жуком.