Палеонтологи виявили в бурштині застиглу комаха, яку вони назвали «пекельною мурахою». При цьому, комаха потрапила в бурштин не одна, а разом зі здобиччю, яку вона зловила під час полювання близько 99 мільйонів років тому, повідомляє Science Alert.
За словами вчених, викопний хижак відноситься до виду доісторичних мурах, відомого як Ceratomyrmex ellenbergeri. Його вперше виявили під час процесу годування. Їжею для хижака виступав вимерлий предок таргана.
Дослідники відзначають, що виявити застиглу дію, яка відбувалася мільйони років тому, це велика рідкість. Особливо, коли справа стосується комах. «Як палеонтологи ми розмірковуємо про функції древніх пристосувань, використовуючи доступні нам дані. Бачити вимерлого хижака, який застиг у момент затримання своєї здобичі - безцінно», - заявив Філіп Барден, який вивчає еволюцію соціальних комах в Технологічному інституті Нью-Джерсі.
Мурахи - це один з найчисленніших видів на планеті. На даний момент вченим відомо про 12 тисяч видів і вони припускають, що існує ще приблизно 10 тисяч, які все ще чекають на виявлення.
Але, навіть не дивлячись на це, жоден з існуючих видів мурах не схожий на той, який був знайдений в бурштині з М'янми. За словами Бардена, ротовий апарат «пекельної мурахи» не схожий на ротовий апарат практично всіх комах, відомих сьогодні. Він використовував свою нижню щелепу, щоб рухати нею вгору і пришпилити свою жертву до рогоподібної лопаті зверху. У сучасних же мурах щелепи рухаються тільки в горизонтальній площині.
Пекельні мурахи, ймовірно, передували предкам всіх існуючих на даний момент мурах, але все ж вони були досить різноманітними. Так, у інших видів ротовий апарат був конусоподібним, ймовірно, призначеним для того, щоб пити кров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університету Де Поля провели порівняння розмірів і форми зубів всього загону ламнообразних акул, включаючи 15 сучасних видів, таких як велика біла, і 13 викопних, таких як мегалодон. Вони прийшли до висновку, що великі розміри цих риб обумовлені теплокровностью і практикою поїдання своїх побратимів ще в утробі.