Вчені знайшли схожий на планету об'єкт з температурою вищою, ніж у Сонця

Поділитися
Вчені знайшли схожий на планету об'єкт з температурою вищою, ніж у Сонця Вчені знайшли рекордно гарячий коричневий карлик © Naked Science
Він знаходиться на відстані 1400 світлових років від нас.

Вчені виявили на відстані 1400 світлових років від нас загадковий об'єкт, який порушує серйозні питання про те, що можливо у нашому Всесвіті. Це коричневий карлик – загадкова категорія об'єктів, які є проміжною ланкою між планетами та зірками, повідомляє Science Alert.

Об'єкт розташовується так близько до своєї зірки, що температура поверхні досягає неймовірних 7727 градусів Цельсія. Цього достатньо для того, щоб розщепити молекули в атмосфері коричневого карлика на атоми.

І ця температура набагато вища, ніж у Сонця. Насправді цей коричневий карлик є рекордсменом за температурою поверхні. Навіть враховуючи той факт, що коричневі карлики, як правило, гарячіші, ніж планети, вони нагріваються менше, ніж найхолодніші червоні карлики. І, тим більше, не можуть розігрітися до температури Сонця.

Міжнародна група вчених на чолі з Наамом Халлакуном з Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі назвала виявлений об'єкт WD0032-317B. За словами вчених, відкриття допоможе зрозуміти, що відбувається з гігантськими, схожими на Юпітер, планетами, що обертаються навколо надзвичайно гарячих зірок. Спостереження за такими об'єктами утруднені через властивості самої зірки, її активність та період обертання.

Планети, які обертаються близько до своїх зірок, одержують величезну кількість ультрафіолету. Це може призвести до того, що їхні атмосфери випаровуються, а молекули розриваються. Цей процес відомий як термічна дисоціація. Але про це екстремальне середовище відомо не так багато.

Коричневі карлики – не зовсім планети, але й не зовсім зірки. Їх маса перевищує масу Юпітера приблизно в 13 разів, а в їх ядрі достатньо тиску та температури для синтезу дейтерію. Це "важкий" ізотоп водню; температура та тиск, необхідні для його синтезу, набагато нижчі, ніж температура і тиск, необхідні для синтезу звичайного водню, що горить у ядрах зірок.

На початку 2000-х дані, отримані за допомогою приладу Ultra-Violet-Visual Echelle Spectrograph (UVES) на Дуже Великому Телескопі Європейської південної обсерваторії, показали, що зірка WD0032-317 підтягується невидимим орбітальним компаньйоном. Останні спостереження у ближньому інфрачервоному діапазоні дозволили припустити, що цим компаньйоном був коричневий карлик.

У ході нового дослідження вчені виявили, що компаньйоном зірки є коричневий карлик із масою від 75 до 88 юпітерів. Він здійснює оборот навколо неї лише за 2,3 години.

Оскільки коричневий карлик і зірка так близько один до одного, це означає, що перший припливно пов'язаний з другою. Тобто коричневий карлик завжди звернений до світила однією стороною.

Раніше вчені виявили нову рекордсменку серед зірок, які дуже швидко обертаються навколо чорної дірки в центрі Чумацького Шляху. Це світило, яке знаходиться ближче до Стрільця А* - надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі