Астрономи виявили нову зірку-рекордсменку у центрі нашої галактики

Поділитися
Астрономи виявили нову зірку-рекордсменку у центрі нашої галактики Вчені знайшли найближчу до надмасивної чорної діри зірку © apod.nasa.gov
Це найближча до чорної діри у центрі Чумацького Шляху зірка.

Вчені виявили нову рекордсменку серед зірок, які дуже швидко обертаються навколо чорної діри у центрі Чумацького Шляху. Це світило, яке знаходиться ближче до Стрільця А* - надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики, повідомляє Science Alert.

За словами дослідників, зірка рухається навколо чорної діри на швидкості понад 2,5% швидкості світла.

Попри те що, що центр Чумацького Шляху відносно спокійний проти інших галактик, оточуюче середовище навколо Стрільця А* виділяється. Чорна діра - це монстр, маса якого в чотири мільйони разів перевищує масу Сонця. Перш ніж астрономи підтвердили його існування за допомогою прямого зображення, вони зробили висновок про його присутність і розрахували його на основі зірки, замкненої на орбіті навколо Sgr A*.

Ця зірка, S2, є лише однією з групи, яка називається S-зірки. Вони рухаються довгими еліптичними орбітами, одному кінці яких знаходиться Стрілець А*. У ході дослідження група вчених на чолі з Флоріаном Пайскером з Кельнського університету в Німеччині займалася вивченням цих зірок.

«S2 поводиться як велика людина, яка сидить перед вами в кінотеатрі: вона блокує вам огляд того, що важливо. Тому вид на центр нашої галактики часто закривається S2. Однак у короткі моменти ми можемо спостерігати околиці центральної чорної діри», – пояснив Пайскер.

Нова зірка отримала назву S4716. Вчені розрахували, що в точці найбільшого зближення з чорною дірою зірка знаходиться на відстані 15 мільярдів кілометрів від неї, що приблизно в 100 разів більше за відстань від Землі до Місяця. Коли світило наближається до зближення з чорною дірою, його швидкість досягає 8000 кілометрів на секунду.

Це не найближча і не найшвидша S-зірка в центрі галактики. Ця честь належить зірці S4714, яку також відкрив Пайскер та його колеги. Вона наближається до Sgr A* на 1,9 мільярда кілометрів, досягаючи швидкості до 24 тисячі кілометрів на секунду.

Але орбітальний період S4714 становить 12 років, а S4716 здійснює оберт за чотири роки. Це означає, що у нововідкритого світила найкоротша середня відстань до чорної діри під час руху по орбіті з усіх відомих S-зірок.

"Знаходження зірки на стабільній орбіті так близько і швидко в безпосередній близькості від надмасивної чорної діри було абсолютно несподіваним і знаменує собою межу, яку можна спостерігати за допомогою традиційних телескопів", - сказав Пайскер.

На даний момент вчені не можуть сказати, як S4716 підібралася так близько до чорної діри. Дослідники зазначають, що так близько до цього об'єкта світила сформуватися не можуть. Отже, зірка якимось чином була перекинута до Стрільця А*. Як це сталося, ще належить з'ясувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі