Вчені знайшли нові докази проти існування «дев'ятої планети»

Поділитися
Вчені знайшли нові докази проти існування «дев'ятої планети» Астрономи вважають, що дев'ятої планети не існує © nature.com
Аномалії в орбітах транснептунових об'єктів пояснили їх власною гравітацією.

Енн-Марі Медіган і Олександр Здерік продовжили розвивати гіпотезу про те, що гіпотетичної планети Х насправді не існує. Аномалії ж в орбітах транснептунових об'єктів, які могли вказувати на її існування, можна пояснити їх власною гравітацією, повідомляє Naked science.

Вперше вчені висунули цю гіпотезу в 2018 році. Вони розглянули рух Седни - одного з найвідоміших транснептунових об'єктів. Вона зближується з Сонцем на 76 астрономічних одиниць, а в далекій точці видаляється на 937 астрономічних одиниць. Найвідоміше пояснення цієї аномалії, так само як і аномалій орбіт інших транснептунових об'єктів, полягає в гравітаційному впливі на них загадкової дев'ятої планети.

Але, оскільки знайти її так і не вдалося, дослідники розглядають і інші гіпотези. Так, вони з'ясували, що в своєму русі Седна і інші об'єкти час від часу зближуються і взаємодіють, в результаті чого і отримують свої незвичайні орбіти.

У новому дослідженні за допомогою суперкомп'ютера вчені змогли провести масштабне моделювання руху і гравітаційних взаємодій не тільки дрібних відособлених транснептунових об'єктів, а й сусідніх масивних планет. Запустивши їхнє віртуальне обертання, незабаром астрономи помітили, що траєкторії невеликих тел дійсно змінюються і поступово приходять до того аномального виду, який спостерігається в дійсності.

Але вчені відзначають, що на початковому етапі загальна маса таких об'єктів повинна становити не менше 20 мас Землі. «Теоретично таке можливо, але це безперечно суперечить загальним уявленням», - заявила Медіган.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі