Астрономи помітили на орбіті біля далекої зірки ядро гігантської планети

Поділитися
Астрономи помітили на орбіті біля далекої зірки ядро гігантської планети Планета втратила свої зовнішні оболонки © University of Warwick
Екзопланета знаходиться так близько до свого світила, що давно втратила зовнішні оболонки.

Астрономи з Університету Уорвіка виявили ядро планети, яке обертається навколо далекої зірки. За думку дослідників, в минулому це був газовий гігант, який знаходиться дуже близько до своєї материнської світила.

Відзначається, що розміри ядра можна порівняти з Нептуном. Вчені вважають, що планета або втратила свої зовнішні оболонки, або не змогла їх сформувати взагалі. Дослідники підкреслюють, що ядро екзопланети вдалося виявити вперше.

Ядро, яке отримало назву TOI 849 b, обертається навколо зірки на відстані 730 світлових років від Землі. Воно знаходиться так близько до світила, що обертається навколо нього всього за 18 годин, а температура поверхні сягає 1800 К. Маса ядра в два-три рази перевищує масу Нептуна.

«Не дивлячись на те, що це дуже масивна планета, вона далеко не наймасивніша з усіх, які ми знаємо. Але вона наймасивніша з відомих небесних тіл такого розміру і екстремально щільна для об'єктів, схожих на Нептун, що говорить нам про те, що історія планети була дуже незвичайною. Поєднання маси і розташування також дивне - ми ще ніколи не бачили планети такої маси з таким коротким орбітальним періодом», - заявив провідний автор дослідження Девід Армстронг.

Вчені висунули дві теорії, які можуть пояснити те, чому їм вдалося знайти ядро планети, а не газовий гігант. Відповідно до першої з них, планета нагадувала Юпітер, але втратила свої зовнішні оболонки. Але також це може бути «невдалий» газовий гігант. На думку вчених, після формування сталася якась аномалія, яка не дозволила сформуватися атмосфері планети. Таке могло статися, якщо в пиловому диску, з якого формувалася планета, була дірка, або ж ядро сформувалося занадто пізно, коли в диску вже не залишилося матеріалу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без освіти наднової.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі