Астрономи помітили таємниче зникнення масивної зірки

Поділитися
Астрономи помітили таємниче зникнення масивної зірки Масивна зірка раптово зникла © eugenyshultz.livejournal.com
Можливо, зірка зникла за хмарами пилу або ж перетворилася на чорну діру.

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без утворення наднової, повідомляє Європейська південна обсерваторія.

Між 2001 і 2011 роками астрономи спостерігали за масивною зіркою, яка розташовується в карликовій галактиці Кінмана. І ці спостереження показували, що світило знаходиться на пізніх стадіях свого розвитку. Дослідники хотіли зрозуміти, яким чином масивні зірки закінчують своє життя, тому вирішили поспостерігати за цим світилом. Але, коли вони направили свої телескопи на нього в 2019 році, зірки там вже не було.

"Ми з подивом переконалися в тому, що зірка безслідно зникла!", - заявив провідний автор дослідження Ендрю Аллан.

Карликова галактика Кінмана, розташована приблизно в 75 мільйонах років від нас в сузір'ї Водолія, знаходиться дуже далеко, щоб можна було бачити її окремі зірки, але спостерігати деякі ознаки їхньої присутності можна. З 2001 до 2011 року випромінювання галактики незмінно свідчило про те, що в ній знаходиться "блакитна змінна зірка високої світності", приблизно в 2,5 мільйони разів яскравіша за Сонце. Зірки такого типу нестійкі, вони демонструють різкі нерегулярні зміни своїх спектрів і блиску. Навіть при цих стрибках блакитні змінні високої світності мають певні ознаки. Однак, в даних, отриманих групою в 2019 році, цих ознак помітно не було.

Вчені проаналізували архівні дані про зірку і прийшли до висновку, що вона перебувала у фазі сильного спалаху, яка, ймовірно, закінчилася в 2011 році. Цей спалах міг свідчити про перетворення світила на зірку з меншою світністю. Крім того, вона могла бути прихована хмарою пилу. Іншою можливістю, на думку дослідників, могло бути схлопування зірки в чорну діру без вибуху наднової. Це було б вкрай рідкісною подією: згідно з нинішніми уявленнями про останні стадіяї еволюції масивних зірок, більшість з них мають вибухати і утворювати наднові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою телескопа TESS і даних, зібраних телескопом "Спітцер", змогли роздивитися незвичайний молодий світ. Гігантська планета обертається навколо молодої зірки, здійснюючи оберт всього за один тиждень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі