Вчені змогли вбити 99% ракових клітин за допомогою вібруючих молекул

Поділитися
Вчені змогли вбити 99% ракових клітин за допомогою вібруючих молекул Вченим вдалося знайти новий метод лікування раку © Tel Aviv University
Ці молекули вже використовувалися дослідниками як синтетичні барвники.

Вчені відкрили новий спосіб знищення ракових клітин. Для цього вони змушували молекули аміноціаніну синхронно вібрувати, спрямовуючи на них ближнє інфрачервоне світло. І ця вібрація дозволяла їм руйнувати мембрани ракових клітин, повідомляє Science Alert.

Молекули аміноціаніну вже використовуються в біовізуалізації як синтетичні барвники. Зазвичай їх застосовують у малих дозах, вони залишаються стабільними у воді та відмінно прикріплюються до зовнішньої сторони клітини.

Дослідницька група з Університету Райса, Техаського університету A&M та Техаського університету заявила про те, що запропонований нею підхід є помітним покращенням «молекулярної машини», яка вбиває рак, що руйнує структуру злоякісних клітин.

"Це абсолютно нове покоління молекулярних машин, які ми називаємо молекулярними відбійними молотками. Вони здійснюють механічний рух більш ніж у мільйон разів швидше за попередні двигуни типу Ферінга, і їх можна активувати за допомогою ближнього інфрачервоного, а не видимого світла", — заявив хімік Джеймс Тур з Університету Райса.

Використання ближнього інфрачервоного світла є важливим, оскільки воно дозволяє вченим глибше проникати в організм. Потенційно це створює можливість лікування раку кісток і органів без хірургічного втручання.

Вчені протестували свій метод на ракових клітинах, вирощених у лабораторії. Внаслідок цього їм вдалося знищити 99% злоякісних клітин. Крім того, дослідники провели випробування на лабораторних мишах, 50% піддослідних тварин вилікувалися від раку.

Раніше вчені розробили та випробували нові потенційні ліки від раку, які діють за аналогією з мРНК-вакцинами проти COVID-19. Новий метод полягає у доставці до ракових клітин мРНК, що змушує їх виробляти токсичний білок для руйнування пухлини.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі