Новий «Троянський кінь»: вчені проникли всередину ракових клітин та змусили їх вбивати себе

Поділитися
Новий «Троянський кінь»: вчені проникли всередину ракових клітин та змусили їх вбивати себе Вчені знайшли новий спосіб вбивати ракові клітини © Tel Aviv University
Препарат працює за аналогією до вакцин проти COVID-19.

Вчені розробили та випробували нові потенційні ліки від раку, які діють за аналогією з мРНК-вакцинами проти COVID-19. Новий метод полягає у доставці до ракових клітин мРНК, що змушує їх виробляти токсичний білок для руйнування пухлини, повідомляє New Atlas.

Усередині всіх живих клітин знаходяться рибосоми - крихітні "фабрики" з виробництва білків. Те, які вони роблять, залежить від «креслень», які їм надають молекули матричної РНК (мРНК).

За останні кілька десятиліть вчені виявили, що вони можуть використовувати цей механізм для виробництва корисних білків у міру потреби. Ця технологія мРНК була значно прискорена пандемією COVID-19, оскільки BioNTech і Moderna розробили вакцини, які працювали, «умовляючи» наші клітини виробляти шипоподібні білки, подібні до вірусу, викликаючи імунну відповідь, яка навчала наш організм боротися з наступними інфекціями.

З того часу вчені експериментували з раковими клітинами, використовуючи мРНК для виробництва білків, які імітують сполуки пухлин.

У ході нового дослідження вчені з університету Тель-Авівського в Ізраїлі створили метод лікування раку за допомогою мРНК, який працює по-іншому. Молекули мРНК кодуються для виробництва токсину, який виділяють бактерії, потім упаковуються в ліпідні наночастинки і вводяться в пухлини. Це змушує клітини почати виробляти токсин та ефективно отруювати себе. Команда каже, що це може бути безпечнішим варіантом, ніж хіміотерапія, яка завдає шкоди не тільки злоякісним, а й здоровим клітинам.

Дослідники перевірили свій метод на мишах, хворих на меланому. Після запровадження однієї ін'єкції вдалося знищити 40-66% ракових клітин. Зростання пухлини сповільнилося, і у мишей значно покращилося виживання порівняно з контрольними тваринами. Жодних побічних ефектів у тварин не спостерігалося.

Незважаючи на те, що ця ідея здається дуже перспективною, варто пам'ятати, що дослідження знаходиться на ранніх етапах розробки. Поки що немає жодних гарантій, що метод виявиться результативним і при лікуванні людей.

Раніше вчені знайшли нове пояснення того, чому кити, одні з найбільших тварин на Землі, хворіють на рак не частіше, ніж дрібні ссавці. Ця біологічна невідповідність відома як парадокс Пето.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі