Обсерваторія сонячної динаміки NASA та інші спостерігачі за Сонцем зафіксували спалах класу Х, який стався на нашій зірці в неділю. Він став найпотужнішою подібною подією, що сталася на Сонці з 10 травня, повідомляє Forbes.
Спалахи на нашій зірці поділяються на три категорії: С, М та Х, останні – найсильніші. Спалах, що трапився в неділю, був класифікований як клас Х1.
Сонячні спалахи - це сплески енергійних частинок, які зазвичай вивергаються з сонячних плям на поверхні Сонця. Ці викиди радіації рухаються зі швидкістю світла і досягають Землі менш ніж за 10 хвилин, але магнітосфера нашої планети відбиває більшу частину енергетичного викиду від поверхні.
Разом з тим спалахи можуть глушити радіозв'язок у тій частині планети, на яку припадає удар. Крім того, спалахи супроводжують корональні викиди маси (СМЕ), які можуть призвести до перебоїв у роботі електричних мереж та обладнання на Землі.
На вихідних Сонце також випустило кілька спалахів класу М і кілька СМЕ. Вони досягли нашої планети 4 жовтня та викликали магнітну бурю.
Подібні події на зірці можуть бути лише початком, оскільки вона наближається до піку свого 11-річного циклу активності. Спостерігачі за Сонцем фіксують збільшення кількості плям на ньому, а часу між спалахами минає дедалі менше.
За деякими даними, максимум цього циклу може стати рекордним за активністю.
Нагадаємо, 27 вересня Землю накрила магнітна буря, яка стала несподіванкою для вчених, оскільки жодних геомагнітних збурень цього дня не очікувалося.