Землю накрила несподівана магнітна буря

Поділитися
Землю накрила несподівана магнітна буря Сонце "атакувало" Землю хмарою плазми © Solar Dynamics Observatory
У нашу планету врізалася хмара плазми, викинутої Сонцем.

У вівторок, 27 вересня, Землю накрила магнітна буря класу G2, середня. Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, буря стала несподіванкою для вчених, оскільки жодних геомагнітних збурень цього дня не очікувалося.

Зазначається, що плазма, викинута внаслідок коронального викиду маси (СМЕ) на Сонці, досягла Землі близько першої години ночі 27 вересня. В результаті над Ісландією, Норвегією, Канадою та в деяких частинах США можна було спостерігати північні сяйва.

Який регіон нашої зірки став джерелом хмари плазми, невідомо. Ймовірно, це один із двох СМЕ, які відбулися 23 вересня. Водночас, жоден із них не був спрямований прямо на Землю, тому вчені не очікували на «удару».

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів і мати різну інтенсивність. Вони впливають на роботу систем зв'язку, можуть викликати технічні збої.

Магнітні бурі можуть впливати і на стан літніх та метеозалежних людей. Так, людина може відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, дратівливість, безсоння, біль у м'язах тощо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі