Пряме клонування мамонта, про яке ведеться стільки розмов, найближчим часом неможливе. Так вважає старший науковий співробітник Інституту геології алмазів і благородних металів ЯНЦ СВ РАН, доктор геолого-мінералогічних наук Геннадій Боєскоров.
"Для організації наукового процесу спочатку потрібна жива клітина, якої у трупі Юки, на жаль, немає. Зараз вченими з усього світу проводиться робота з розшифрування ДНК мамонта. Якщо вона благополучно завершиться, то наступним етапом стане відтворення її подібності та імплантація її ядра у клітину слона. Теоретично це можливо, але практично у світі ще нікому не вдавалося здійснити подібний експеримент, що займе багато часу", - підкреслив Боєскоров.
На симпозіумі з палеонтології хребетних у США якутськими дослідниками було представлено дві доповіді, присвячені вивченню туші мамонтенятка Юки: про операції з отримання головного мозку і попередні підсумки досліджень. Однак обидві доповіді залишаються закритими для громадськості. За словами керівника відділу з вивчення мамонтової фауни Академії наук Якутії, кандидата біологічних наук Альберта Протопопова, результати робіт буде оприлюднено до 2016 року.
Палеонтологи стверджують, що мамонтенятко Юка загинуло як мінімум 10 тисяч років тому. Після детального огляду тіла було встановлено, що спочатку Юку переслідували один або кілька великих хижаків, після цього тушу розчленували люди.
Триметрова туша добре збереглася. Її шкірний покрив частково вкритий світло-рудою шерстю, збереглися також підошви ніг, очі, внутрішні органи і, що найдивніше, мозок тварини. Спочатку вважалося, що Юка - особина чоловічої статі у віці до чотирьох років, але подальші дослідження показали, що це - 11-річна самка. !zn
Читайте також:
Вчені клонували стовбурові клітини
Творці овечки Доллі знайшли альтернативу клонуванню, створивши "Свиню-26"
Виявлено фрагмент ДНК людини, здатний стимулювати регенерацію органів