Вчені клонували стовбурові клітини

Поділитися
Вчені клонували стовбурові клітини Новий метод відродив побоювання щодо промислового створення клонів
Отримані клітини здатні перетворюватися в клітини серцевої тканини, печінки і нервів.

Після більш ніж 15 років невдач світової науки біологи зробили людську стовбурову клітину тим же способом, яким вони створили клоновану вівцю Доллі в 1996 році - трансплантували генетичний матеріал дорослої клітини до яйцеклітини з видаленою власною ДНК.

У результаті вчені отримали урожай людських стовбурових клітин, які здатні ділитися та перетворюватися в будь-який з більш ніж 200 типів клітин, з яких складається людина.

Подія, про яку в середу повідомив журнал Cell, може знову порушити інтерес до теми використання стовбурових клітин у медицині, що викликає серйозні наукові, а також етичні суперечки.

До цього часу основним природним джерелом людських стовбурових клітин були ембріони людини, чиє використання в наукових цілях піддається критиці з етичних позицій.

Метод, про який повідомили біологи Oregon Health & Science University і Oregon National Primate Research Center, використовує незапліднені людські яйцеклітини.

Відсутність необхідності в людському ембріоні може стимулювати спроби використовувати стовбурові клітини та їх похідні для заміни знищених або пошкоджених клітин при хворобах серця, хвороби Паркінсона, множинному склерозі, ушкодженнях спинного мозку та інших важких травмах і захворюваннях.

В цей же час можуть знову з'явитися побоювання щодо промислового створення клонів - генетичних копій живих або мертвих людей.

Ще до опублікування результатів дослідження британська організація Human Genetics Alert виступила проти напряму, в якому йшла робота вчених.

"Вчені нарешті досягли результату... - методу надійного створення клонованих людських ембріонів. Це робить необхідним введення міжнародної заборони на клонування людини", - заявив глава організації доктор Девід Кінг.

Вчені з університету штату Орегон на чолі з Шукратом Міталиповим обережно ввели дорослу клітину в донорську людську яйцеклітину, у якої була видалена ДНК. Незапліднені яйцеклітини стали ділитися під впливом електричного струму і розвинулися приблизно до 150 клітин.

Отримані клітини "здатні змінюватися як і звичайні ембріональні стовбурові, зокрема, перетворюватися в клітини серцевої тканини, печінки і нервів", сказав Міталипов.

"Хоча потрібно ще багато зробити, щоб розробити безпечні й ефективні ліки на основі стовбурових клітин, ми вважаємо, що це значний крок вперед", - додав він.

Як стверджує Міталипов, клонування людини не було метою досліджень, і відкритий вченими спосіб отримання людських стовбурових клітин, на його думку, не може бути використаний для клонування людини. !zn

Читайте також:

Вчені відкрили новий тип стовбурових клітин, які допоможуть відновлювати кінцівки

Проведені перші в світі операції з пересадки людям тканин, вирощених зі стовбурових клітин

Японські вчені створили клітини-вбивці для боротьби з раком

Нобелівську премію з медицини присудили за стовбурові клітини (ФОТО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі