Вчені витягли найдавнішу ДНК віком понад мільйон років

Поділитися
Вчені витягли найдавнішу ДНК віком понад мільйон років Вчені витягли ДНК з останків мамонта © MedicalXpress
ДНК отримали з останків мамонтів, знайдених в Сибіру.

Вчені заявили про те, що їм вдалося витягти і секвенувати найдавнішу ДНК з останків мамонта, які лежали у вічній мерзлоті з льодовикового періоду. Як повідомляє WSJ, вік останків оцінюється в 1,2 мільйона років.

До цього найдавніша ДНК належала доісторичному коню, якій жив 560-780 тисяч років тому на території сучасної Канади.

Як зазначає Medicalxpress, вчені вивчили зуби трьох мамонтів. Вік одного з них становить 800 тисяч років, а двох інших - понад мільйон. Їхні останки були знайдені ще в 1970-х роках і зберігалися в Російській академії наук.

Вивчивши ДНК, вчені з'ясували, що мамонти були навіть старшими, ніж передбачалося спочатку. Вік найстаршого з них, названого Крестовка, становить приблизно 1,65 мільйона років, середнього (Адича) - приблизно 1,34 мільйона років, а наймолодшого (Чукочья) приблизно 870 тисяч років.

Дослідники також встановили, що Крестовка належала до раніше невідомої лінії мамонтів, яка відокремилася від інших приблизно два мільйони років тому. Її нащадки потім населяли Північну Америку. Адича і Чукочья належали до лінії, від якої походять євразійські та північноамериканські шерстисті мамонти.

Вченим вдалося виявити варіанти генів, пов'язані з життям в Арктиці, такі як волосатість, здатність до терморегуляції, жирові відкладення і стійкість до холоду у старіших екземплярів. Це означає, що мамонти мали шерсть ще до появи шерстистих мамонтів.

Дослідники сподіваються, що розвиток технологій дозволить їм секвенувати ДНК, знайдену в набагато старших останках, які датуються періодом близько 2,6 мільйона років тому. Вони хочуть вивчити предків сучасних лосів, вівцебиків і вовків, щоб простежити еволюцію сучасних видів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені із Стокгольмського університету секвенували ДНК 14 шерстистих носорогів і з'ясували, чому вимерли ці тварини. Вважалося, великі тварини давнини вимерли через поширення людей і їхній мисливський спосіб життя, але тепер виявилося, що це не так.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі