Вчені виявили загадкові структури поряд із Мачу-Пікчу

Поділитися
Вчені виявили загадкові структури поряд із Мачу-Пікчу Вчені знайшли раніше невідомі споруди, збудовані інками © Science in Poland
Структури знайшли з допомогою дронов.

Команда польських археологів за допомогою лазерного сканування, проведеного дронами, виявила загадкові структури поблизу Мачу-Пікчу в Перу. Як повідомляє Science in Poland, вчені проводили дослідження церемоніального комплексу інків Чачабамба, який датується XV століттям.

Проведення досліджень у цьому регіоні ускладнюється тим, що він покритий тропічними лісами. Тому дослідники вирішили використовувати дрон із прикріпленим до нього пристроєм для лазерного сканування (лідаром). Завдяки цьому вдалося «прибрати» ліси та дерева з отриманих зображень та створити візуалізацію регіону.

За словами Домініки Сечковської із Центру вивчення Анд Варшавського університету, лідар допоміг виявити «кілька невідомих структур у цьому районі». Центральною частиною церемоніального комплексу був великий камінь із різьбленим вівтарем, сходами та каналом для жертовних рідин, можливо, напоїв чи крові тварин.

Перед каменем розташовувалась невелика площа з будинками з двох сторін, оточена десятком ритуальних ванн, які археологи називають фонтанами. Це були водоймища, в яких вода стікала по стінках, їх використовували для ритуального обмивання.

У ході останнього дослідження за допомогою лазерів вчені також знайшли невідомі раніше частини каналів, які постачали воду із сусідньої річки. Вода подавалася до церемоніального комплексу Чачабамба за системою з кам'яних блоків, що частково проходять під землею.

Будівлі, які виявили вчені, перебували на околиці комплексу. За словами Сєчковської, дослідники знайшли «дюжину або близько того» конструкцій, побудованих у формі прямокутника чи кола. Археологи припускають, що це були резиденції для персоналу. Разом з тим, зробити точніші висновки можна буде після проведення розкопок, чому перешкоджає пандемія.

Але вже на підставі лазерного сканування вчені визначили, що ці конструкції були побудовані менш ретельно, ніж будови у центральній частині ділянки. Сєчковська також додала, що є ознаки того, що комплексом займалися переважно жінки. На це вказують предмети, знайдені під час попередніх досліджень. Вони були з ткацтвом – жіночим ремеслом у цивілізації інків.

Вчені побудували гідродинамічну модель каналів, якими вода надходила до фонтанів. Завдяки цьому дослідники з'ясували, що вода подавалася не для комунальних, а для ритуальних потреб. Канали не могли подавати великий обсяг, були неглибокими та могли переповнюватися.

«Це підтверджує нашу гіпотезу про те, що вода відігравала ритуальне значення у Чачабамбі», - підсумувала Сечковська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що стародавнє місто інків Пачу-Пікчу було побудоване і заселене на кілька десятиліть раніше, ніж вважалося. Дослідники провели радіовуглецеве датування останків людей, знайдених тут, і з'ясували, що місто мешкало вже в 1420 році, а може і набагато раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі