Мачу-Пікчу виявився старшим, ніж думали вчені

Поділитися
Мачу-Пікчу виявився старшим, ніж думали вчені Мачу-Пікчу заселили раніше, ніж вважали вчені © Википедия
Люди населяли місто вже в 1420 році, а може і раніше.

Стародавнє місто інків Пачу-Пікчу було побудоване і заселене на кілька десятиліть раніше, ніж вважалося. Дослідники провели радіовуглецеве датування останків людей, знайдених тут, і з'ясували, що місто було населений вже в 1420 році, а може і набагато раніше, повідомляє Live science.

Це відкриття важливе, оскільки дає уявлення про те, коли імперія інків досягла свого розквіту.

«Мачу-Пікчу - одна з найвідоміших археологічних пам'яток в світі, але досі оцінки його давнини і тривалості проживання людей в ньому ґрунтувалися на суперечливих історичних звітах, написаних іспанцями в період після іспанського завоювання», - заявив провідний автор дослідження Річард Бургер.

Історичні записи свідчили про те, що Мачу-Пікчу був побудований з 1440 по 1450 роки. Але в новому дослідженні Бургер і його колеги з'ясували, що людські поховання з'явилися в місті на 20 років раніше, ніж очікувалося.

Мачу-Пікчу розташовується в Андах на висоті близько 2430 метрів. Його покинули в 1530 році після завоювання іспанцями, а пізніше він став відомий на заході як «Загублене місто інків». У 1911-12 роках археолог Хайрам Бігем очолив експедицію в регіон, після чого Мачу-Пікчу став всесвітньо відомим символом цивілізації інків.

Археологи вважають, що місто було побудоване як маєток імператора Пачакуті. Відповідно до хронології, що грунтується на іспанських документах, культову цитадель побудували у 1438 році, після того як Пачакуті прийшов до влади і почав розширювати імперію на прилеглі регіони.

Для того, щоб з'ясувати, коли ж все-таки був побудований Мачу-Пікчу, Бургер і його колеги вивчили останки 26 осіб, які, як вважалося, були слугами. Їх виявили на трьох кладовищах під час експедиції Бігема.

Радіовуглецеве датування, яке провели вчені, показало, що Мачу-Пікчу був населений мінімум з 1420 по 1530 роки - на десятиліття раніше, ніж вважалося. Це свідчить про те, що Пачакуті прийшов до влади і почав завоювання сусідніх регіонів набагато раніше, ніж свідчать історичні записи.

Антрополог і археолог Денніс Огбурн, який не брав участі в дослідженні, заявив про те, що невідповідність в часі приходу до влади Пачакуті важлива для розуміння історії інків. Вона показує не тільки те, наскільки швидко росла імперія, але також те, як довго інки утримували владу над регіонами, які завоювали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше археологи виявили в Перу добре збережені останки лам і морської свинки. На тілах тварин не було знайдено ніяких смертельних ушкоджень, тому вчені зробили висновок, що їх поховали заживо, перев'язавши кінцівки мотузками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі