Вчені виявили парк у центрі поселення древніх майя

Поділитися
Вчені виявили парк у центрі поселення древніх майя У центрі поселення древніх майя розташовувався парк
Джерела води в Тікалі були оточені деревами і дикою рослинністю.

Американські вчені розробили нову систему аналізу древньої ДНК рослин у відкладеннях храму і палацових резервуарів Тікаля - великого городища майя. Виявилося, що джерела води були оточені деревами і дикою рослинністю, а розташовувався цей парк в центрі міста, повідомляє Naked science.

У співпраці з компанією Rapid Genomics дослідники створили новий зонд для відбору ДНК рослин в зразках осадових порід. У результаті вчені змогли ампліфікувати невеликі нитки ДНК з мітохондрій та зіставити стародавні зразки Тікаля з даними з відомих видів рослин. Також вчені провели аналіз мікробної ДНК зі зразків відкладень водосховища.

Дослідники знайшли більше 30 видів дерев, трав, виноградних лоз і квітів, які росли поблизу. За словами вчених, ймовірно, що у майя були прохолодні зони поруч з водосховищами.

Вченим вдалося виявити дику цибулю, інжир, дику вишню, а також два види трав. На їхню думку, насіння трав могли занести в водойму птахи. Подальший аналіз показав, що майя не висаджували дерева, а залишали місцевість навколо водосховища дикою. Це допомагало запобігти ерозії грунту і забезпечувало населення міста лікарськими травами.

«У Тікаля був спекотний клімат. Доволі важко вижити, коли п'ять місяців в році не йде дощ. В такий час водойми підтримували життя місцевих. Тому вони іноді захищали їх, не вирубуючи дерева і зберігаючи священний гай», - заявив один з авторів роботи Девід Ленц.

За словами ще одного учасника дослідження, Ніколаса Даннінга, в центрі міста розташовувався доволі великий парк, приблизно 50 на 50 метрів, який яскраво виділявся на тлі решти міста, яке було повністю вимощене і заповнене будівлями.

«Наявність священного гаю поруч зі священним джерелом і басейном в центрі міста було надзвичайно потужним символом - чимось на зразок космосу в мініатюрі», - вважає він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Цинциннаті з'ясували, чому жителі покинули Тікаль. За їхніми словами, розташування міста було не дуже вдалим з точки зору водопостачання, тому його мешканці покладалися тільки на дощову воду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі