Вчені виявили у водах Арктики «вічні» хімічні речовини

Поділитися
Вчені виявили у водах Арктики «вічні» хімічні речовини У водах Арктики знайшли небезпечні сполуки © rus-img2.com
Подібні хімічні речовини залишаються у воді протягом дуже тривалого часу.

Вчені з США і Німеччини заявили про виявлення в арктичних водах PFAS (фторовмісні поверхнево-активні речовини). Ці речовини називають «вічними», оскільки вони зберігаються в навколишньому середовищі протягом тривалого часу, повідомляє «Популярная механика».

Наголошується, що PFAS використовуються у багатьох побутових виробах. Незважаючи на те, що їхній вплив на здоров'я людини ще обговорюється, їх знаходять у питній воді та їжі, що є тривожним знаком.

У водах Арктики дослідники виявили 29 різних PFAS. Це викликає тривогу, оскільки одна речовина - HFPO-DA - була ідентифікована в цих водах вперше.

HFPO-DA (гексафторпропіленоксид-димерна кислота) був розроблений в якості альтернативи PFOA (вид PFAS), який, як було доведено раніше, викликав рак. Однак зараз HFPO-DA також знаходиться під пильною увагою вчених через шкоду, що речовина може наносити як здоров'ю людини, так і навколишньому середовищу.

Проби води, в яких знайшли небезпечні сполуки, взяли в протоці Фрам, яка знаходиться між Шпіцбергеном та Гренландією. Протока є сполучною ланкою між Північним Льодовитим і Атлантичним океанами. Поява нових речовин в цьому регіоні дає дослідникам розуміння того, як ці хімічні речовини циркулюють. Останні дані вказують на те, що ці речовини надходять через атмосферу, а не океан.

Наголошується, що на даний момент існує близько п'яти тисяч PFAS, деякі з них визнали небезпечними, оскільки вони викликали рак і захворювання печінки. Вчені відзначають, що навіть якщо всі PFAS заборонять, пройдуть тисячі років, перш ніж деякі з них зруйнуються в навколишньому середовищі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені зі Стенфордського університету з'ясували, що за останні 20 років кількість фітопланктону у водах Північного Льодовитого океану збільшилася на 57%. Що, за їхніми словами, може істотним чином змінити «режим» регіону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі