Найвищі гори на поверхні нейтронних зірок не перевищують міліметра в висоту, повідомляє Naked Science. Вчені прийшли до висновку, що таке можливо через величезну гравітацію нейтронних зірок.
Вони є найбільш щільними об'єктами у Всесвіті після чорних дір. Нейтронні зірки важать як Сонце, але в діаметрі всього близько 10 кілометрів. Через таку велику щільність гравітаційні поля нейтронних зірок надзвичайно сильні.
Такі зірки дуже швидко обертаються, тому вони можуть захоплювати за собою навколишні області простору-часу, але для цього їхня форма повинна бути трохи неідеальною.
Під дією власного тяжіння нейтронна зірка повинна мати рівну сферичну форму. Коли її поверхня пружна і при цьому рухлива, то на ній можуть підійматися так звані "гори", які схожі на горбики.
Раніше вчені вважали, що висота таких "гір" на нейтронних зірках може досягати максимум 10 сантиметрів. Але після нового підрахунку, який провели британські астрофізики виявилося, що це не так. Їхня висота сягає максимум міліметра.
Для дослідження вони використовували дані гравітаційних обсерваторій LIGO і ViRGO, щоб створити нову комп'ютерну модель надр нейтронної зірки. Ця модель дозволила вченим дуже точно виміряти поверхню такого типу зірок.
Нейтронна зірка є майже ідеальним сферичним об'єктом. Це вказує на те, що гравітаційні хвилі, які виробляє зірка, буде ще складніше виявити, ніж передбачалося раніше - заявив науковий співробітник Саутгемптонського університету Фабіан Гіттінс.
Нагадаємо, що астрономи виявили наднову зірку нового типу. Виявилося, що вона знаходиться на відстані 31 мільйона світлових років від Землі.