Астрономи виявили наднову зірку нового типу

Поділитися
Астрономи виявили наднову зірку нового типу Існування наднових нового типу передбачили ще в 1980 році © NASA/STScI/J. DePasquale; LCO
Наднова зірка знаходиться на відстані 31 мільйони світлових років від Землі.

Вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі і обсерваторії Лас-Камбрес заявили про виявлення нового типу наднових. Це відкриття підтверджує припущення, яке зробив астроном Кеніті Номото в 1980 році, повідомляє Naked science.

Наднову 2018zd виявили в сузір'ї Жирафа в 2018 році, приблизно через три години після вибуху. Вона знаходиться на відстані 31 мільйони світлових років від Землі.

Спочатку вчені припустили, що перед ними наднова другого типу. Але, вивчивши архівні знімки телескопів "Хаббл" і "Спітцер", вони змогли знайти зірку-попередницю. Її яскравість і маса виявилися набагато меншими, ніж у світил, які породжують наднові другого типу.

Команда вчених збирала дані про зірку протягом двох років. Потім вчені з Каліфорнійського університету в Девісі провели спектральний аналіз через два роки після вибуху. В результаті дослідники з'ясували, що наднова належить до нового типу - електронно-захопної наднової.

Виявилося також, що вона підходить під шість критеріїв, які вчені визначили для нового типу наднових ще в 1980 році. У неї, очевидно, була зірка-прародителька типу Над-асимптотичного відгалуження гігантів (SAGB). А також спостерігалися сильна втрата маси до становлення надновою, незвичайний зоряний хімічний спектр, слабкий вибух, невелика радіоактивність і багате нейтронами ядро.

Нові дані дозволяють також пролити світло на історію наднової, яка породила Крабоподібну туманність. У 1054 році в Чумацькому Шляху з'явилася наднова. Китайські записи свідчать про те, що вибух можна було спостерігати вдень протягом 23 днів, а вночі - майже два роки. Вчені вважали її найкращим кандидатом в електронно-захватні наднові, але не могли знайти доказів цьому.

«Я дуже радий, що, нарешті, відкрита наднова, яку ми з колегами передбачили 40 років тому. До того ж вона в деякому роді пов'язана з Крабоподібною туманністю. Це чудова нагода поєднання спостережень і теорії», - заявив Номото, який також брав участь в дослідженні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи виявили на відстані 16 тисяч світлових років від Сонця червоного гіганта, який належить до другого покоління зірок. Це робить його однією з найдавніших зірок Всесвіту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі