Міжнародна група палеонтологів заявила про те, що комахи, які жили за часів динозаврів і мали дивну форму голови, насправді були родичами бабок. Викопні рештки комах були знайдені ще в ХІХ століття, повідомляє Naked science.
У 1858 році комах описав німецький палеонтолог Герман Ханген, більше 150 років їх класифікували як групу викопних бабок, перші представники якої жили в крейдяному періоді на території сучасного Китаю, а останні - близько 10 мільйонів років тому у Франції та Іспанії.
Зовні ці комахи нагадували сучасних бабок: у них були вузькі крила і голова дивної форми. Але у викопних бабок голова була більш округлою і не схожою на ту, до якої звикли ентомологи. До останнього часу вважалося, що дивна форма голови пов'язана з перекручуванням, яке виникло в результаті скам'яніння.
Але палеонтологи з університетів Саймона Фрейзера (Канада) і Бригама Янга (США), а також Королівського музею Британської Колумбії (Канада), виявили такі ж «спотворені голови» у відкладеннях в Британській Колумбії і штаті Вашингтон. Спочатку вони навіть не побачили зв'язку між «бабками» Хагена і власними знахідками, вирішивши, що це окремий вид таких комах.
При ближчому ж розгляді вчені з'ясували, що комахи нагадують тих, які були описані ще в ХІХ столітті Хагеном. Проаналізувавши 162 наукові статті, присвячені схожим зразкам, вчені прийшли до висновку, що це одна і та ж комаха. Фахівці виділили її в окремий підряд і назвали Cephalozygoptera, що в перекладі з латинської означає «голова бабки».
Вчені виділили 16 нових видів цих істот. Палеонтологи вважають, що вони були важливими елементами харчового ланцюга в водно-болотні угіддях стародавньої території Британської Колумбії і штату Вашингтон близько 50 мільйонів років тому. А ось чому ці комахи вимерли - поки загадка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше палеонтологи виявили в бурштині застиглу комаху, яку вони назвали «пекельною мурахою». При цьому, комаха потрапила в бурштин не одна, а разом зі здобиччю, яку вона зловила під час полювання близько 99 мільйонів років тому.