Вчені відкрили один з найбільших транснептунових об'єктів

Поділитися
Вчені відкрили один з найбільших транснептунових об'єктів Об'єкт здійснює оберт навколо Сонця за 249 років © N+1
Об'єкт здійснює оберт навколо Сонця за 249 років.

Астрономи за допомогою телескопа обсерваторії Мауна-Кеа виявили транснептуновий об'єкт 2017 OF69, який став одним з найбільших небесних тіл подібного типу. Як повідомляє N+1, на момент відкриття об'єкт мав блиск 20,3 зоряної величини і знаходився з боку сузір'я Орла. Він робить один оберт навколо Сонця за 249 років, наближаючись до Сонця на 31,3 астрономічних одиниці і віддаляючись на 47,8 астрономічних одиниці.

Наголошується, що 2017 OF69 відноситься до класу плутіно - транснептунових об'єктів, які знаходяться в орбітальному резонансі 2:3 з Нептуном. Розміри об'єкта оцінюються в 400-700 кілометрів, в залежності від оцінки його абсолютної зоряної величини.

Транснептунові об'єкти та об'єкти з хмари Оорта складно спостерігати, оскільки вони знаходяться на величезних відстанях від нас - близько десятків відстаней між Землею і Сонцем. Проте їхнє вивчення дозволяє краще визначити еволюцію ранньої Сонячної системи. Зокрема, орбіти цих небесних тіл можуть вказувати на існування невідомих нам масивних об'єктів, наприклад гіпотетичної Дев'ятої планети.

Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі