Небезпечні астероїди виявилися невидимими для наземних телескопів

Поділитися
Небезпечні астероїди виявилися невидимими для наземних телескопів Потенційно небезпечний астероїд може бути невидимим для наземних телескопів © The Guardian
Більшість навколоземних об'єктів виявляються менш ніж за 15 днів до закриття вікна їхнього спостереження з Землі.

Астрономи визнали безперспективними пошук потенційно небезпечних об'єктів за допомогою наземних обсерваторій. Результати досліджень вчені опублікували на сайті arXiv.org.

До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями, зокрема, обсерваторією Голдстоун (пустеля Мохаве, штат Каліфорнія, США), радіотелескопом Грін-Бенк (штат Західна Вірджинія, США) і обсерваторії Аресібо (Пуерто-Ріко).

Вчені помітили недостатньо повне і несвоєчасне виявлення навколоземних об'єктів, які можуть бути зараховані до потенційно небезпечних. У 2015 році обсерваторія Аресібо і 70-метровий радіотелескоп обсерваторії Голдстоун разом були здатні виявити 276 унікальних навколоземних об'єкта (відповідно 253 та 131 окремо).

Фактично Аресібо виявила 95 навколоземних об'єктів, а обсерваторія Голдстоуна - 39 (тобто близько 38 і 30 відсотків від максимально можливого числа). Більшість нових навколоземних об'єктів виявляється менш, ніж за 15 днів до закриття вікна їхнього спостереження з Землі. Діаметр половини цих астероїдів більше або дорівнює 30 метрам. Для порівняння, діаметр Челябінського астероїда до входження в атмосферу Землі становив 20 метрів.

Отримані дані вказують на необхідність підвищення чутливості наземних телескопів і надання більшої уваги стеженню за астероїдами за допомогою навколоземних супутників.

У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі