У ході дослідження вчені працювали з 15 щурами, яким робили перетин спинного мозку в районі десятого грудного хребця. Місце розрізу у контрольної вибірки (складається з шести особин) обробляли розчином солі, а у решти щурів - поліетиленгліколем (PEG).
Моторна діяльність щурів оцінювали за шкалою Бассо, Беатти і Бреснана (BBB). Оцінка менше 7 балів передбачає стохастичні рідкісні рухи, від 8 до 13 - погано координовані кроки, а вище 14 - координовані рухи кінцівок. Спостереження робили протягом 28 днів. Вижили всі тварини, крім одного контрольного щура. У PEG-щурів моторна діяльність постійно поліпшувалася, і до 28-го дня за шкалою BBB становила в середньому 12 балів (у деяких - до 18). Щури усвідомлено рухалися, а деякі навіть ходили. У контрольних щурів моторна діяльність не піднімалася вище 3 балів - рухатися вони практично не могли.
Нейробіологи, критикують дану роботу, вказують на те, що в ній не представлено доказів повного перерізання спинного мозку при підготовці щурів до експерименту, а також не з'ясовано, чи дійсно відновлювалися аксони пошкоджених нейронів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.