Вчені створили смачний і корисний шоколад

Поділитися
Вчені створили смачний і корисний шоколад Вчені пропонують додавати в молочний шоколад арахісову шкірку © leonardo.it
Дослідники запропонували додавати в молочний шоколад шкірку арахісу.

Американські вчені розповіли про спосіб, який допоможе створити корисний і смачний шоколад. Для цього вони запропонували додавати в молочний шоколад шкірку арахісу, що дозволить підвищити його антиоксидантні властивості, повідомляє Phys.org.

За словами дослідників, молочний шоколад надзвичайно популярний у всьому світі. Разом з тим, його не можна назвати корисним. Темний же шоколад відрізняється високим вмістом фенольних сполук, що робить його корисним для здоров'я. Але він гіркий і набагато твердіший.

Відзначається також, що при виробництві арахісового масла і інших продуктів з арахісу в відходах опиняються червоні плівочки, які покривають горіхи. Вони на 15% складаються з фенольних сполук, тому можуть виявитися безцінним джерелом антиоксидантів.

У ході дослідження вчені витягли фенольні сполуки з шкірки арахісу, попередньо подрібнивши її в порошок. Аналогічні дії вони виконали також з чайними і кавовими відходами.

Потім вчені створили плитки шоколаду з вмістом подібних з'єднань від 0,1% до 8,1% і попросили добровольців їх спробувати. Виявилося, що більшість учасників віддавали перевагу шоколаду з вмістом фенольних з'єднань 0,8%, а не звичайному молочному шоколаду. У випадку ж, коли вміст таких сполук був 0,9% і вищим, вони вже ставали помітними і смак шоколаду відрізнявся.

Разом з тим, вчені зазначають, що арахіс є одним з основних алергенів. Незважаючи на те, що тести, які вони провели, не показали присутності алергенів у шкірці, вони вважають, що шоколад з використанням арахісової шкірки все ж слід маркувати як продукт, який містить арахіс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що вживання темного шоколаду допомагає зменшити симптоми депресії. У тих, хто їсть темний шоколад, ризик розвитку подібних симптомів виявився на 70% нижчеим, ніж у тих, хто не їв шоколад взагалі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі