Вчені створили принтер, який замість чорнила використовує воду

Поділитися
Вчені створили принтер, який замість чорнила використовує воду Замість дорогого чорнила картриджі заправили звичайною водопровідною водою
Вчені створили спеціальне покриття для паперу, яке, вступаючи в реакцію з водою, активує молекули барвника. Нова технологія зберігає надрукований текст не більше доби, що дозволяє економити і використовувати папір знову і знову.

Професор хімії з Цзиліньского університету Шон Чжан запропонував своїм колегам оригінальний метод вирішення проблем дорожнечі кольорових картриджів. Умільці з Китаю чорнило у картриджі замінили звичайною водою.

"Ми взяли звичайний дешевий струменевий принтер і заповнили його картриджі водопровідною водою за допомогою шприца. Роздрукувати документ вдалося без будь-яких труднощів. Але таємниця нашої технології криється в папері", - розповідає Чжан.

Хіміки розробили особливе покриття для паперу, яке активує молекули барвника лише при зіткненні з водою. Найприємніший сюрприз технології полягає в тому, що друковані символи зберігаються на папері протягом доби, після чого зникають, і папір можна використовувати повторно.

Вода випаровується за 22 години при температурі нижче 35 градусів за Цельсієм і швидше, якщо в кімнаті тепліше. Цього часу має вистачити на те, щоб ознайомитися з документом.

У рамках свого експерименту Чжан і його команда друкувала латинські символи та китайські ієрогліфи, використовуючи синій, пурпурний, золотий і фіолетовий кольори. Отримати чорний колір можна, лише об'єднавши всі вищеперелічені відтінки.

За розрахунками вчених, така технологія може стати набагато більш вигідною, ніж звичний друк за допомогою чорнильних картриджів. Чжан повідомляє, що "водний" друк обійдеться користувачам в середньому у 17 разів дешевше за звичайний. Кожен аркуш паперу з покриттям можна буде використовувати до десяти разів. Таким чином, вдома можна буде друкувати цілі газети і журнали, читати їх, а потім знову і знову використовувати папір.

"Міжнародна статистика показує, що близько сорока відсотків роздрукованих в офісі документів після одного прочитання викидають у кошик для сміття, - каже Чжан. - Наша технологія позбавить користувачів від вимушеного марнотратства".

Не менш важливим є і питання безпеки покриття для паперу. Безумовно, вода у картриджах є найбільш екологічно чистим зі всіх можливих варіантів, але щоб повністю переконатися у відсутності шкоди новинки для здоров'я дихальної системи, учені проводять експерименти на гризунах. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі