"Ми знаємо, що кава є одним з найпопулярніших напоїв у світі, крім того, постійно з'являється суперечлива інформація про її роль в розвитку захворювання", - заявив провідний автор дослідження Стюарт МакГрегор.
У ході дослідження вчені вивчили дані понад 300 тисяч осіб. У 46 тисяч з них було діагностовано онкологічне захворювання, ще сім тисяч людей померли від раку, у 270 тисяч ніколи не було діагностовано таких захворювань. Дослідники вивчали рак молочної залози, яєчників, легенів і передміхурової залози.
У результаті дослідники з'ясували, що вживання кави ніяк не впливає на ризик розвитку раку. "Користь кави для здоров'я була предметом дискусій на продовженні тривалого часу. Наше дослідження ілюструє, що зміна кількості кави, що вживається, не може захистити від раку", - заявив МакГрегор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У 2018 році в суді Каліфорнії зареєстрували позов, за яким кав'ярні та кавові автомати повинні були маркувати кави як продукт, який може викликати рак. Позивачі хочуть покарати продавців і виробників, які не попереджають про те, що в каві міститься акриламід – хімічна речовина, яка викликає рак.