У ході дослідження вчені пошкоджували спинний мозок риб, потім ін'єктували в місце травми суміш з стовбурових клітин і клітин-попередників нейронів, після чого ізолювали цю зону і спостерігали за нею за допомогою конфокальної мікроскопії та флуоресцентної мікроскопії світловим листом, що дозволяє отримати гарну оптичну роздільну здатність тонкого зрізу зразка, який освітлюється перпендикулярно напрямку спостереження.
Наукова група виявила два етапи активності клітин: спочатку клітини-попередники нейронів мігрували і покривали місце травми, а потім активувалися стовбурові клітини, які закріплювали результат. Швидкість регенерації виявилася різною у мальків даніо-реріо і дорослих особин: перші могли знову плавати вже через два дні, тоді як другим для відновлення рухів потрібно від двох до чотирьох тижнів.
На думку дослідників, докладне вивчення цього методу на інших тваринах дозволить розробити новий підхід до терапії і людських травм спинного мозку.
Раніше вчені встановили, що "очищення" стовбурових клітин від надлишку білків, які накопичуються в них, дозволяє відновити їх здатність до росту і поділу.