Вченим вдалося повернути молодість стовбуровим клітинам нервової тканини

Поділитися
Вченим вдалося повернути молодість стовбуровим клітинам нервової тканини Вчені очистили стовбурові клітини від надлишку білків
"Очищення" клітин від залишків білків дозволяє повернути їм здатність рости і ділитися.

Вчені зі Стенфордського університету виявили, що "очищення" стовбурових клітин від надлишку білків, які накопичуються в них, дозволяє відновити їхню здатність до росту і поділу, повідомляє Naked science.

Відкриття стало несподіванкою для самих учених. "Ми були здивовані, оскільки пасивні стовбурові клітини нейрональні, як вважається, – це такі "недоторкані" клітини, що просто чекають активації", – заявила одна з дослідників Енн Брюне.

Білкові агрегати накопичуються в них навіть швидше, ніж в активно працюючих стовбурових клітинах, оскільки їхня здатність утилізувати ці молекули нижча. Протеїни заключаються в лізосоми – вчені показали, що відповідні гени продовжують працювати і у "сплячих" стовбурових клітинах, – однак не переробляються: гени протеаз, необхідних для цього, у них залишаються вимкнені. Так, незважаючи на більш повільний метаболізм білків, спочиваюча клітина накопичує їх куди більше, а її лізосоми ростуть.

З часом цей процес лише прискорюється, і стовбурова клітина втрачає здатність нормально відгукуватися на сигнали до активації; організм втрачає ще одну можливість відновлення. Проте вчені показали, що якщо змусити стару клітину активувати переробку білків, вона "омолоджується" і повертає функціональність. Для цього автори починали роботу протеаз безпосередньо, або поміщали клітину в умови дефіциту ресурсів, в яких вона майже зовсім зупиняла синтез нових білків і потроху "очищалася" сама. Можливо, в майбутньому будуть знайдені препарати, які вчиняють таке "очищення" і в людському мозку, відновлюючи його безцінний ресурс регенерації.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі